Najděte si nemovitost Byty Domy Pozemky Komerční Ostatní Novostavby Developerské projekty

Úroky u hypoték klesly na nové dno

Praha - Úrokové sazby u hypoték prolomily v prosinci další rekord.

Průměrná úroková sazba klesla na 3,17 procenta z listopadových 3,25 procenta. Vyplývá to z nejnovější statistiky, které vychází ze skutečných hodnot v nově uzavřených smlouvách. Měsíční splátka průměrné hypotéky ve výši 1,7 milionu korun, pokud si zájemce zvolí dvacetiletou splatnost, tak nyní činí 9573 korun. Noví klienti tak „ušetří" 2300 korun měsíčně oproti těm, kteří si stejnou hypotéku vzali například před čtyřmi lety s úrokem 5,69 procenta.

Díky tomu, že ceny bytů nadále stagnují či spíše lehce klesají, je tedy ideální doba pro pořízení nemovitosti na hypoteční úvěr. Vlastní bydlení podle statistik nikdy nebylo dostupnější. Průměrná úroková sazba za celý loňský rok dosáhla 3,52 procenta. V roce 2011 přitom průměrná sazba bez rozlišení fixace činila 4,04 procenta a v roce 2010 dokonce 4,9 procenta.

Průměrná výše hypotéky dosáhla v prosinci 1 712 611 korun. Banky poskytly hypoteční úvěr 7637 klientům, což je skoro o 500 více než v listopadu. Objem nových smluv stoupl na 13,079 miliardy korun, prosinec se tak stal nejúspěšnějším měsícem roku. Velkou roli však hraje refinancování, jehož podíl na nových smlouvách odhadují odborníci na 20 až 30 procent. Právě v loňském roce končily pětileté fixace z roku 2007, který byl rekordní co do počtu poskytnutých hypoték (objem tehdy dosáhl 142 miliard korun).

Měsíční splátka hypotéky v hodnotě jeden milion korun činila v prosinci 5631 korun při splácení na dvacet let, 6988 korun při splácení na patnáct let.

Česká národní banka na konci září snížila své základní sazby, od nichž se ceny úvěrů nepřímo odvíjejí, o dalším snížení na téměř nulovou hodnotu pak rozhodla na začátku listopadu.

zdroj: www.aktualne.cz

Novinky

Pražská realitní kancelář Pronájmy Praha.

Jedná se o malou dynamickou realitní kancelář, která se v realitách pohybuje již téměř dvacet let. Specializuje se především na pronájem bytů v Praze, domů a nebytových prostor a mají v tomto směru velmi bohaté zkušenosti. Jejich prioritou je osobní přístup ke klientovi, slušné vystupování a jednání a z toho vyplývající spokojenost klientů a obchodních partnerů. Za dobu své činnosti realitní kancelář Pronájmy Praha realizovala stovky obchodních případů. Kromě realit v Praze se realitní kancelář Pronájmy Praha zabývá také finančními...

Více zde

Realitní kancelář Soccer Reality, je již na trhu 7 let.

Patří mezi úspěšné a dynamické realitní kanceláře, specializující se na regiony Praha, Střední Čechy, Hradec Králové, Náchod, Pardubice a okolí, reality v Mladé Boleslavi, Liberci, Mělníku, Benešově, Vlašimi, Brně, Nymburku a na Praze Východ a Západ. Její součástí je tým dlouholetých a zkušených odborníků v oblasti realitního a rezidenčního trhu, kteří za dobu své několikaleté působnosti v této obchodní oblasti aktivně a úspěšně zprostředkovali prodej či pronájem bytu, domu či pozemku několika tisícům spokojených klientů. Samotný název společnosti demonstruje původní ideu...

Více zde

Softreal, software pro realitní kanceláře.

Jedná se o informační systém pro realitní kanceláře, který byl vyvíjen v průběhu posledních několika let v úzké spolupráci s předními realitními kancelářemi působících na tuzemském realitním trhu. Můžete tedy počítat s jeho maximální aktuálností a přizpůsobení se současným nárokům a požadavkům pro práci realitních makléřů.Realitní program Softreal se odlišuje od ostatních realitních softwarů na trhu svou dynamičností a zvláště důrazem na zjednodušení práce uživatele, monitoring práce zaměstnanců realitní kanceláře...

Více zde