Najděte si nemovitost Byty Domy Pozemky Komerční Ostatní Novostavby Developerské projekty

Trh s realitami ovládají kupci a slevy

Makléři: Trh s realitami ovládají kupci a slevy

Praha - Vládci realitního trhu v Česku jsou i nadále kupující. Poptávka po nemovitostech k bydlení je podle realitních makléřů o něco vyšší než v roce minulém, žádný výrazný růst ale makléři nesledují.

Naopak za současné období října a listopadu je vidět ve srovnání se srpnem a zářím mírný pokles poptávky. Ve srovnání s loňským rokem je ale poptávka určitě vyšší.

Zájemce o vlastní bydlení k větší aktivitě nevybudil ani pokles úroků u hypoték. Zájem sice mírně stoupl, ale spíš v rovině zvažování a rozhlížení se než co se týká reálných prodejů.

Ceny se stále hýbou, kupci to vědí, trendem jsou slevy

Kupující totiž stále vyčkávají, zda ceny bytůdomů nebudou dál klesat. Dražší byty v atraktivní lokalitě, jako třeba v centru města, klesají ale jen mírně nebo si svoji hodnotu drží. Naopak nejvíce zas klesly ceny panelákových bytů na větších sídlištích. Stálé oblibě se těší malometrážní byty v zajímavých, atraktivních lokalitách s dobrou dopravní obslužností. Stále také přetrvává zájem o byty v cihlových domech a zvláště pak byty s nízkými náklady na energie a služby, případně s dostupnou cenou.

Na realitním trhu se objevilo hodně volných nemovitostí k prodeji. Vždy záleží na majiteli, jak rychle chce prodat. Dnešním trendem jsou slevy a na to musí být prodávající připraveni. Mohu říct, že žádná komodita nevykazuje odlišnou tendenci. Nabídek je dostatek. Kupující jsou také, ti jsou však více náročnější než v minulosti. Rozhodně je z čeho vybírat.

Rostoucí zájem si zejména na jaře a v létě pochvalovali hlavně developeři, kteří v reklamních kampaních argumentovali rostoucím DPH za stavební práce od ledna 2012. Zatímco někteří makléři tento trend potvrzují, jiní jej označují za sotva postřehnutelný.

zdroj: Aktuálně.cz

Novinky

Pražská realitní kancelář Pronájmy Praha.

Jedná se o malou dynamickou realitní kancelář, která se v realitách pohybuje již téměř dvacet let. Specializuje se především na pronájem bytů v Praze, domů a nebytových prostor a mají v tomto směru velmi bohaté zkušenosti. Jejich prioritou je osobní přístup ke klientovi, slušné vystupování a jednání a z toho vyplývající spokojenost klientů a obchodních partnerů. Za dobu své činnosti realitní kancelář Pronájmy Praha realizovala stovky obchodních případů. Kromě realit v Praze se realitní kancelář Pronájmy Praha zabývá také finančními...

Více zde

Realitní kancelář Soccer Reality, je již na trhu 7 let.

Patří mezi úspěšné a dynamické realitní kanceláře, specializující se na regiony Praha, Střední Čechy, Hradec Králové, Náchod, Pardubice a okolí, reality v Mladé Boleslavi, Liberci, Mělníku, Benešově, Vlašimi, Brně, Nymburku a na Praze Východ a Západ. Její součástí je tým dlouholetých a zkušených odborníků v oblasti realitního a rezidenčního trhu, kteří za dobu své několikaleté působnosti v této obchodní oblasti aktivně a úspěšně zprostředkovali prodej či pronájem bytu, domu či pozemku několika tisícům spokojených klientů. Samotný název společnosti demonstruje původní ideu...

Více zde

Softreal, software pro realitní kanceláře.

Jedná se o informační systém pro realitní kanceláře, který byl vyvíjen v průběhu posledních několika let v úzké spolupráci s předními realitními kancelářemi působících na tuzemském realitním trhu. Můžete tedy počítat s jeho maximální aktuálností a přizpůsobení se současným nárokům a požadavkům pro práci realitních makléřů.Realitní program Softreal se odlišuje od ostatních realitních softwarů na trhu svou dynamičností a zvláště důrazem na zjednodušení práce uživatele, monitoring práce zaměstnanců realitní kanceláře...

Více zde