Najděte si nemovitost Byty Domy Pozemky Komerční Ostatní Novostavby Developerské projekty

Hypotéky překonaly další rekord.

Praha - Pokles úrokových sazeb u hypotečních úvěrů nekončí.

V květnu našly nové rekordní minimum. Průměrná sazba u nově sjednaných smluv klesla už na 2,81 procenta, a překonala tak dosud nejnižší hodnotu - 2,88 procenta - z letošního dubna.

Vyplývá to z nejnovější statistiky Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot v nově uzavřených smlouvách včetně refinancování.

Na svém dnu ale sazby u hypoték stále nejsou. Banky nyní lákají klienty na nové marketingové akce a posouvají sazby stále blíže ke dvěma procentům.

„Díky hromadným akčním nabídkám získávají dříve prakticky nedosažitelné, sazby od uvedené v úrokových lístcích nový význam. Zatímco v minulosti se jednalo o sazby téměř nedosažitelné, aktuálně je skoro nerozumné nepokusit se vyjednávat o sazbu ještě nižší," říká vedoucí analytik společnosti Fincentrum Josef Rajdl.

Už teď je jisté, že v červnu ohlásí Hypoindex další rekordní minima. Například Česká spořitelna, která v něm má díky tržnímu podílu velkou váhu, totiž začala na Facebooku nabízet hypotéky se sazbou 2,38 procenta, přičemž tuto sazbu nepodmiňuje "nákupem" pojištění, a dokonce ani běžným účtem. UniCredit Bank zase nabízí hypotéku s dvouletou fixací, pojištěním a kreditní kartou se sazbou 1,99 procenta. Další banky je následují.

O 2400 korun méně než před pěti lety.

Průměrná výše nově poskytnutého úvěru v květnu činila 1 656 568 korun. Splátka této průměrné hypotéky s dobou splatnosti 20 let tak při nově uzavřené smlouvě vyjde v průměru na 9029 korun měsíčně. Před pěti lety, kdy se sazby pohybovaly kolem 5,5 procenta, byla průměrná splátka o zhruba 2400 korun měsíčně vyšší.

Zájem o uzavření hypoteční smlouvy v květnu rostl, podle Hypoindexu banky uzavřely 8103 nových smluv. Smlouvu o hypotečním úvěru tak uzavřelo o 910 lidí víc než minulý měsíc.

Vzrostl také objem sjednaných hypoték. Banky uzavřely hypotéky za 13,423 miliardy korun a oproti dubnu tak přidaly 1,5 miliardy korun. Nejedná se však o letošní rekord - ten stále drží březen, kdy celkový objem přesahoval 13,79 miliardy korun.

zdroj: www.aktualne.cz

Novinky

Pražská realitní kancelář Pronájmy Praha.

Jedná se o malou dynamickou realitní kancelář, která se v realitách pohybuje již téměř dvacet let. Specializuje se především na pronájem bytů v Praze, domů a nebytových prostor a mají v tomto směru velmi bohaté zkušenosti. Jejich prioritou je osobní přístup ke klientovi, slušné vystupování a jednání a z toho vyplývající spokojenost klientů a obchodních partnerů. Za dobu své činnosti realitní kancelář Pronájmy Praha realizovala stovky obchodních případů. Kromě realit v Praze se realitní kancelář Pronájmy Praha zabývá také finančními...

Více zde

Realitní kancelář Soccer Reality, je již na trhu 7 let.

Patří mezi úspěšné a dynamické realitní kanceláře, specializující se na regiony Praha, Střední Čechy, Hradec Králové, Náchod, Pardubice a okolí, reality v Mladé Boleslavi, Liberci, Mělníku, Benešově, Vlašimi, Brně, Nymburku a na Praze Východ a Západ. Její součástí je tým dlouholetých a zkušených odborníků v oblasti realitního a rezidenčního trhu, kteří za dobu své několikaleté působnosti v této obchodní oblasti aktivně a úspěšně zprostředkovali prodej či pronájem bytu, domu či pozemku několika tisícům spokojených klientů. Samotný název společnosti demonstruje původní ideu...

Více zde

Softreal, software pro realitní kanceláře.

Jedná se o informační systém pro realitní kanceláře, který byl vyvíjen v průběhu posledních několika let v úzké spolupráci s předními realitními kancelářemi působících na tuzemském realitním trhu. Můžete tedy počítat s jeho maximální aktuálností a přizpůsobení se současným nárokům a požadavkům pro práci realitních makléřů.Realitní program Softreal se odlišuje od ostatních realitních softwarů na trhu svou dynamičností a zvláště důrazem na zjednodušení práce uživatele, monitoring práce zaměstnanců realitní kanceláře...

Více zde