Najděte si nemovitost Byty Domy Pozemky Komerční Ostatní Novostavby Developerské projekty

Češi kupují ve slevě nejen jídlo, ale i nové byty

Akční slevy

Praha - Trh s novými byty se v Česku nyní zrovna moc nehýbe. Tato situace přitom trvá přinejmenším tři roky. Největší tuzemské developerské společnosti se proto klienty snaží pravidelně nalákat na různé slevy a akční nabídky.

Podle velkých developerů citovaných tiskovou agenturou ČTK jsou takové akční slevy účinné a Češi na ně slyší, neboť letošní prodeje prý rostou. U každé z nabízených akcí je ovšem třeba podrobně číst pravidla pro využití takovéto akční slevy.

Typickou akcí developerských společností je tak kupříkladu sleva na dokončené a dokončované byty. V nabídce takto láká klienty na desetiprocentní slevu třeba společnost Central Group.

Přečtěte si více o současných a plánových developerských projektech v článku „Největší developeři mají v oblibě stále jen Prahu".

Pětiprocentní slevu nebo bydlení zdarma, respektive hrazení nájmu, po dobu dostavby vybraného bytu pak nabízí při splnění podmínek i další velký developer Finep.

Klienti, které takovéto nabídky lákají, by ale měli podmínky akcí číst velice podrobně, protože například právě u Finepu existují u takto zvýhodněných bytů dvě ceny.

„Nově můžete v našem ceníku nalézt označení 'základní cena' a 'zvýhodněná cena'. Základní cena značí cenu nemovitosti při využití naší akce 'Bydlete zdarma' a zvýhodněná cena značí cenu při využití slevy," uvádí developer na svých webových stránkách.

Kdo si tedy v rámci výstavby tohoto developera pořídí vlastní bydlení bez požadavku na úhradu nájmu po dobu dostavby, ten může získat od developerské společnosti příspěvek. Je přitom možné kombinovat finanční příspěvek a slevu, avšak maximálně do výše rozdílu základní a zvýhodněné ceny.

Developer Ekospol, který uvádí, že má zpravidla všechny nabízené jednotky prodané ještě před dostavbou, současně garantuje u svých projektů nejnižší ceny. Pokud klient nalezne srovnatelnou nabídku v jiném srovnatelném developerském projektu, firma tuto nabídku dorovná a klientovi poskytne další slevu ve výši 50 tisíc korun.

Výjimkou ze slevových kampaní je společnost Skanska. Firma podle ČTK oznámila, že přestává bojovat o zákazníky pomocí slev. "Místo toho developer nově nabízí trvale dobré ceny, u kterých přicházející klienti již nejsou nuceni smlouvat o další slevy," uvádí firma.

Zvýhodněné hypotéky pro klienty developerů

Developerské společnosti nabízejí klientům jako další typický bonus i zvýhodněné hypoteční úvěry na byty a domy, které u nich klienti koupí. Jednou z novinek tohoto typu je například takzvaná dotovaná hypotéka od společnosti Crestyl.

Rovněž i takovouto dotovanou hypotéku získáte jen za určitých podmínek a jen na určitou dobu. Hypoteční úvěr od Crestylu je určený ale pouze pro první úrokové období hypotéky, a to pouze s fixací na tři roky. Tuto hypotéku navíc můžete uzavřít jen se smluvní bankou developera.

Ze zveřejněných údajů Ekospolu a společnosti Trigema vyplývá, že za letošní tři čtvrtletí prodeje nových bytů v Praze vzrostly. "Prázdninové slevy developerů v kombinaci s nízkými sazbami hypotečních úvěrů trhu s byty nepochybně prospěly," sdělilo ČTK. Nabídka novostaveb v hlavním městě ale podle něj stále převyšuje poptávku.

zdroj: CTK

Novinky

Pražská realitní kancelář Pronájmy Praha.

Jedná se o malou dynamickou realitní kancelář, která se v realitách pohybuje již téměř dvacet let. Specializuje se především na pronájem bytů v Praze, domů a nebytových prostor a mají v tomto směru velmi bohaté zkušenosti. Jejich prioritou je osobní přístup ke klientovi, slušné vystupování a jednání a z toho vyplývající spokojenost klientů a obchodních partnerů. Za dobu své činnosti realitní kancelář Pronájmy Praha realizovala stovky obchodních případů. Kromě realit v Praze se realitní kancelář Pronájmy Praha zabývá také finančními...

Více zde

Realitní kancelář Soccer Reality, je již na trhu 7 let.

Patří mezi úspěšné a dynamické realitní kanceláře, specializující se na regiony Praha, Střední Čechy, Hradec Králové, Náchod, Pardubice a okolí, reality v Mladé Boleslavi, Liberci, Mělníku, Benešově, Vlašimi, Brně, Nymburku a na Praze Východ a Západ. Její součástí je tým dlouholetých a zkušených odborníků v oblasti realitního a rezidenčního trhu, kteří za dobu své několikaleté působnosti v této obchodní oblasti aktivně a úspěšně zprostředkovali prodej či pronájem bytu, domu či pozemku několika tisícům spokojených klientů. Samotný název společnosti demonstruje původní ideu...

Více zde

Softreal, software pro realitní kanceláře.

Jedná se o informační systém pro realitní kanceláře, který byl vyvíjen v průběhu posledních několika let v úzké spolupráci s předními realitními kancelářemi působících na tuzemském realitním trhu. Můžete tedy počítat s jeho maximální aktuálností a přizpůsobení se současným nárokům a požadavkům pro práci realitních makléřů.Realitní program Softreal se odlišuje od ostatních realitních softwarů na trhu svou dynamičností a zvláště důrazem na zjednodušení práce uživatele, monitoring práce zaměstnanců realitní kanceláře...

Více zde